Бухгалтерський аутсорсинг

Це й був перший аутсорсинг, що і зараз ґрунтується на принципі поділу праці й розумінні, що кожний повинен робити те, у чому найбільш сильний. Раніше цей принцип у компанії уявляли собі як систему чорних ящиків. Чорний ящик — це людина або компанія. Ви не знаєте, що в ньому відбувається, але ваше завдання знати, що повинно бути на вході й на виході. На вході ви вкладаєте гроші й вимоги стандарту на продукт або послугу, і якщо на виході одержуєте те, що вам потрібно, те вже не важливо, що перебуває усередині цього ящика. 

Закордонним словом "аутсорсинг" (outsourcing) прийнято називати передачу на контрактних умовах деяких внутрішніх функцій підприємства "на сторону". 

На Заході аутсорсинг як стратегія менеджменту культивується давно. У публікаціях на цю тему згадується класичний приклад компанії "Форд", що вперше передала один з бізнесів-процесів сторонньому виконавцеві.

Якщо подивитися, як розвиваються такі послуги за кордоном, то легко побачити: там подібна практика поставлена на потік. Більшість невеликих фірм (та й багато великі!) взагалі не містять штатних бухгалтерів. І це зрозуміло. Наприклад, у США або Великобританії бухгалтерія — це технічна робота, що зводиться до правильної реєстрації всіх коштів бізнесу й заповненню стандартних форм звітності. А таку кропітку й точну, але не занадто складну роботу повинні виконувати кваліфіковані фахівці, яких саме й можна знайти в консультаційних компаніях.

У нас же бухгалтер — людина, скоріше, творча. Запити українських підприємців часом просто нездійсненні. Звичайно від бухгалтера вимагається зробити усе так, щоб компанія заплатила в бюджет сущі копійки. І податкове відомство залишилося б при цьому задоволеним. Або ж, як мінімум, спокійним. Отож, у випадку використання бухгалтерського аутсорсинга подібне проходить далеко не завжди, оскільки навіть в Україні "зовнішні" бухгалтери працюють за правилами. Саме ця обставина істотно знижує в очах наших ділових людей переваги бухгалтерського аутсорсинга. А насправді їх чимало. І вони всі частіше змушують підприємців уважніше придивлятися до зовнішнього сервісу.

Ще один фактор — посилання підприємців, що купувати бухгалтерію як послугу дорого й информаційно небезпечно. Але це тільки посилання. Реально передача функцій спеціалізованої компанії дозволяє знизити операційні витрати, зокрема, витрати на оплату праці (податки  у пенсійний фонд платити не треба), зміст робочих місць (оренда офісу, комп'ютерне й програмне забезпечення), знижуються адміністративні витрати (знімається необхідність контролю за діяльністю штатних співробітників), знижуються податкові ризики й т.д.

Що ж стосується інформаційної безпеки, то тут судити важко, але є кілька доводів знову ж на користь аутсорсера. По-перше, якщо на підприємство приходить перевірка, де бухгалтерські документи перебувають не в офісі, це дозволить відбити, так сказати, першу хвилю атаки. По-друге, аутсорсингові фірми, як правило, дуже піклуються про лояльність співробітників, використовуючи для цього різні методи, у тому числі й економічні. По-третє, угода про комерційну таємницю є частиною договірних відносин, і відповідальність аутсорсера отут вище.

Дещо про бухгалтерський аутсорсинг.

Так що бухгалтерський аутсорсинг — це всього-на-всього можливість передоручити облік всіх фінансових питань спеціалізованій фірмі. 

Зовсім не обов'язково мати власну бухгалтерію. Замість цього можна скористатися послугами аутсорсинга, а простіше говорячи — передати всі справи, пов'язані з бухгалтерією, сторонній компанії або частці фахівціві. Такий варіант підійде тим, хто хоче заощадити й зробити свій бізнес мобільним. Втім, і тим, кому просто ніколи возитися із численними фінансовими документами й бланками звітності.

Все частіше українські компанії переходять до використання аутсорсинга, тобто зовнішніх професійних сервисів. Дивовижне колись слово вже не лякає підприємців, у тому числі й керівників невеликих компаній. Однак не варто забувати, що прагнення позбавити себе від бухгалтерської тяганини таїть у собі чимало небезпек і труднощів. Особливо якщо мова йде про аутсорсинг бухуобліку. Адже бухгалтерія — це  ваші гроші, і ваша відповідальність.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*