Підприємці на єдиному податку не можуть бути платниками ПДВ

Постановою КМУ від 20.12.2008 № 1118 “Про внесення зміни до постанови КМУ від 16 березня 2000 р. № 507” (далі – постанова №1118) викладено у новій редакції п. 4 постанови КМУ від 16.03. 2000 р. № 507 „Про роз’яснення Указу Президента України від 3.07. 1998 р. №727” (далі – постанова № 507). 

Відповідно до статті 6 Указу Президента України від 03.07.98 № 727 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 № 746) та нової редакції пункту 4 постанови №507 фізична особа — підприємець, яка має свідоцтво про сплату єдиного податку, не може бути зареєстрована платником податку на додану вартість. Реєстрація як платників ПДВ фізичних осіб – підприємців, що переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності чи перебувають на такій системі оподаткування, підлягає анулюванню. Підстави для анулювання реєстрації у цьому випадку визначені у п.п. “в” п. 9.8 ст. 9 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі – Закон 168/97). 

Разом з тим, згідно з п.п. 9.8 ст. 9 Закону 168/97, платник податку в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, має визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання. 

У разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але є зобов'язаним, у терміни, визначені законом, погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.

Новый Год! Весь мир, забыв заботы,
Веселится, пьет, кричит "Ура"!
Мы же сводим сводки и отчеты,
Мы — не люди, мы — бухгалтера.

Пусть другие, охмелев от водки,
Пляшут, веселится до утра.
Наша радость в правильной проводке,
Мы — не люди, мы бухгалтера.

Мы не видим солнечного света,
Лунного не видим серебра.
Наша жизнь — отчет, бюджеты, сметы,
Мы — не люди, мы бухгалтера.

Кто стремится к жизни и культуре,
Знают — осень — театральная пора,
Наш прогресс — платежки и фактуры,
Мы — не люди, мы бухгалтера.

Жизни нет за стенами конторы.
Жизнь — баланс, восторги — ордера,
Сальдо — счастье, горе — кредиторы,
Мы — не люди, мы бухгалтера.

Так до пенсии живешь, не видя света,
И тебя, еще к тому, винят всегда.
Только скажешь сам себе про это:
Мы — не люди, мы бухгалтера.